BLOG

CASE STUDY - JAK ZOSTAWIĆ PRACĘ NA ETACIE I ZOSTAĆ BIZNES COACHEM - CHRISTIAN PARASIEWICZ

Christian Parasiewicz mieszka od 10 lat w Polsce. Jest charyzmatyczną osobą, ma niesamowitą energię i dar przyciągania do siebie ludzi. Obecnie jego rola (jako turkusowa organizacja korzystamy ze zmiennych ról a nie hierarchicznych stanowisk) to CEO Academy of ecoCoach. Jednak zanim przejął ten obszar i został biznes coachem oraz koordynatorem szkoły coachingu biznesowego i executive coachingu Akademii ecoCoach - Business Coaching OPEN, ADVANCED i MASTER, musiał podjąć prawdopodobnie jedną z ważniejszych decyzji w życiu o zostawieniu etatu.

TURBULENTNE POCZĄTKI 

Chris urodził się w Wiedniu, a w wieku 9 lat przeprowadził się wraz z rodzicami (ojciec jest Polakiem, a mama Węgierką) do Stanów Zjednoczonych. Jego tata dostał pracę na Uniwersytecie Cornell w Nowym Jorku co spowodowało, że wraz z rodziną osiedlili się w mieście Ithaca, NY. Chris ukończył amerykańską szkołę i na studiach w 2011 roku poznał swoją przyszłą żonę. Po roku znajomości postanowili przenieść się do Polski, w której życie Chrisa miało się odwrócić do góry nogami i pójść w zupełnie innym kierunku.

Czasem jednak życie kładzie nam pod nogi kłody… W 2015 roku Christian przeżył rozstanie ze swoją żoną, co zakończyło się chwilowym powrotem do Ameryki, by załatwić formalne sprawy. Rozpadły się wszystkie wspólne plany w Polsce, które chcieli zrealizować z bliską rodziną. 

Christian postanowił jednak wrócić do Polski, choć zetknięcie się z polską rzeczywistością było pewnego rodzaju “szokiem kulturowym”. Poznał zawiść, częste narzekanie i brak wiary w siebie u wielu Polaków, z którymi miał kontakt. Napotykał różne trudne sytuacje, z którymi nie miał styczności mieszkając wcześniej w Ameryce. Dodatkowo trudności z nowym językiem powodowały problemy w komunikacji w pracy, z kolegami oraz w nawiązywaniu relacji. 

NIE NARZEKAJ, TYLKO BIERZ ŻYCIE W SWOJE RĘCE!

Po przeprowadzce do Polski Chris pracował 4 lata w rodzinnej firmie w Mińsku Mazowieckim, tam zdobył pierwsze doświadczenia związane z prowadzeniem własnego biznesu. Potem przyjął  posadę w dziale obsługi klienta - rynek eksportowy dla branży stali - gdzie pracował ponad 4 lata. Rozczarował się. Był ambitny i dawał z siebie więcej niż oczekiwano, jednak nie było to doceniane. Punktem zwrotnym było gdy obiecano mu stanowisko managera, które dostał ktoś inny. W tamtej pracy również zauważył barierę między obcokrajowcami (którzy byli dyrektorami), a Polakami (którzy zajmowali niższe pozycje).

Chris czuł wtedy niesamowitą frustrację. Dużo narzekał, był ciągle zły, czuł się niedoceniony. Zaczął zadawać sobie ważne pytania “Po co tu jestem, dlaczego to robię i czy to jest właściwa dla mnie droga?”. Był rok 2017 i Chris zaczął się interesować rozwojem osobistym - co było przełomowym momentem w jego życiu rozwojowym. Zaczął czytać dużo książek z rozwoju osobistego, a pierwsza z nich to “Obudź w sobie olbrzyma” Tony Robbins. Wtedy poczuł ogrom własnych możliwości i postanowił, że zmieni swoje życie zawodowe, by odczuwać satysfakcję z pracy - choć nie wiedział jeszcze, jak to zrobi. Warto tutaj wspomnieć, że rozwój osobisty w Ameryce jest na wyższym poziomie niż w Polsce, co wiąże się z inną mentalnością - Amerykanie są bardziej otwarci na innych, edukacja w szkołach jest “wspierająca” uczniów oraz nastawiona na współpracę.

SPOTKANIE, KTÓRE ZUPEŁNIE ZMIENIŁO ŻYCIE OSOBISTE I ZAWODOWE

Marka Wzorka, założyciela ecoCoach i executive coacha, Chris poznał w 2019 na Akademii Leona Koźmińskiego, w której się wtedy uczył, a Marek był wykładowcą dla angielskojęzycznych studentów MBA z całego świata. Już jadąc na uczelnię Chris czuł, że to będzie dla niego wielki dzień. Marek prowadził w ten dzień pierwsze zajęcia z programu “How To Build More Human Companies?”, nawiązując do turkusowych organizacji i wspominając firmę ecoCoach, którą założył, również odchodząc z etatu pod koniec roku 2017. Chris do dzisiaj śmieje się, że oprócz wiedzy i merytoryki, którą przekazał mu wtedy Marek, ogromnie fascynował go jego garnitur, trochę odbiegający od polskiego stylu. Zafascynowało Chrisa to, że podobnie jak Tony Robbins, Marek Wzorek pomagał innym liderom oraz organizacjom rosnąć, samemu się cały czas rozwijając, a jeszcze dobrze zarabiając. Po wykładzie Chris zapytał, co może zrobić, by dla niego pracować, a Marek w odpowiedzi zaprosił go na kawę. Chris opowiedział wtedy całą swoją historię, co obecnie robi, gdzie pracuje, w jaki sposób zaczął interesować się rozwojem osobistym. Następnym krokiem była praca w wolnym czasie by pomóc tworzyć zespół ecoCoach oraz rozwijać innowacyjną szkołę coachingu biznesowego i executive coachingu Akademię ecoCoach oraz powstającą społeczność #ecoCoachCommunity. Dzięki uczestnictwu w programie Business Coaching OPEN, Chris zdobył certyfikat biznes coacha i był gotowy prowadzić swoje pierwsze procesy coachingowe.

W trakcie uczestnictwa w programie, Chris zdał sobie sprawę, że może realnie pomagać ludziom w dążeniu do realizacji ich celów biznesowych oraz prywatnych. Podjął decyzję o pozostawieniu starego życia za sobą i postaił wszystko na jedną kartę. Porzucił pracę na etacie oraz zaczął żyć tym co kocha robić.  Już po kilku miesiącach okazało się, że każdy kolejny dzień to nie tylko praca, a realizacja marzeń i poczucie spełnienia.

academy of ecocoach

PIERWSZE SUKCESY W ROLI BIZNES COACHA

Dzięki ecoCoach, wsparciu i doświadczeniu Marka oraz wiedzy “w pigułce”, którą zdobył w programie Business Coaching OPEN w niecały rok, Chris mógł porzucić pracę na etacie, by w zupełności poświęcić się biznesowi. Jako CEO Akademii ecoCoach wspiera inne osoby, by jak on mogły poznać swoje mocne i słabe strony, swoje największe talenty oraz by miały wsparcie w płynnym przejściu na prowadzenie swojego biznesu. Daje im również możliwość szybkiego zdobycia wiedzy, którą inni zdobywają w kilka lat.

Czasem jednak ambicje “pchają” człowieka jeszcze wyżej… Chris pracując jako coach biznesowy podpisuje regularnie kontrakty z klientami i dzięki temu długofalowo może wspierać przedsiębiorców na ich ścieżce rozwoju osobistego i biznesowego. To nie wszystko! Osoby będące na bieżąco z ecoCoach wiedzą, że rozwijamy właśnie globalną sieć franczyzową pod marką ecoCoach®, do czego właśnie bardzo przyczynił się Chris. Dzięki szybkiemu zdobywaniu kontaktów, łatwości w budowaniu relacji został podpisany pierwszy kontrakt partnerski z firmą z Indii - Taskeylens, co oznacza, że już w 2021 roku otworzymy nasze nowe biuro w Indiach. Otworzył się też dla nas dostęp do studentów z 50 szkół, którym będziemy pomagać w rozwoju osobistym. Czeka nas na pewno ciekawy rok!

academy of ecocach

Chris to na pewno bardzo kolorowa osobowość w zespole ecoCoach. Dzięki “amerykańskiemu” podejściu do życia do wszystkiego podchodzi z dystansem i na wesoło. Motywuje cały zespół do działań, bo wie, że wspólnie osiągamy cele i powinniśmy się wspierać. Jest praktykantem budowania wiary w siebie - i tę wiarę w siebie buduje też w innych ludziach. Można też powiedzieć, że to właśnie Chris był “motorem napędowym” do powstawania kolejnych grup coachgów biznesowych Business Coaching OPEN oraz współtwórcą społeczności #ecoCoachCommunity. 

Czy zmagasz się obecnie z trudną sytuacją zawodową? Może jesteś w podobnej sytuacji, jak Chris kiedyś i nie czujesz się doceniany przez szefostwo? A może interesujesz się po prostu rozwojem osobistym i szukasz społeczności, która będzie Cię motywować i wspierać? 

Umów się na niezobowiązującą rozmowę z Chrisem. Na pewno znajdziecie wspólne rozwiązanie problemu! 

Możesz też dołączyć do naszej społeczności #ecoCoachCommunity lub - jeżeli chcesz - nawet do naszego zespołu (lub jako partner franczyzowy). Już za chwilę zamykamy kolejną grupę biznes i executive coachów - to idelana okazja, by w nowym roku zmienić swoją ścieżkę kariery! http://ecocoachcommunity.pl/

Więcej o programie Business Coaching OPEN dowiesz się na najbliższym webinarze - pierwszym prowadzonym przez Chrisa. To może być dla Ciebie szansa, by rozpocząć karierę jako biznes coach i dołączyć do naszego zespołu, lub po prostu zacząć pracę nad swoim rozwojem osobistym. Zapraszamy!

Opublikowano